دروازه هادریان آنتالیا

hardiyan2.jpg

دروازه هادریان آنتالیا یا هادریانوس یا اوچ کاپیلار (سه دروازه) نام برد. در سال 130 قبل از میلاد، هادریانوس، امپراطور وقت روم تصمیم به بازدید از شهر آنتالیا می‌گیرد. مردم این شهر، به افتخار این که پادشاه به شهر آنها قدم می‌گذارد، اقدام به ساخت دروازه هادریان آنتالیا کرده اند. به نظر می‌رسد بنای دروازه هادریان آنتالیا در اصل دو طبقه بوده است و بنایی که الان باقی مانده است صرفاً طبقه اول ساختمانی است که ساخته شده است. طبق افسانه ها، بلقیس، ملکه سبا از زیر این طاق گذشته و در مسیر ملاقات با سلیمان نبی، روز خوبی را در کاخ آسپندوس گذرانده است.

hardiyan1.jpg

دروازه هادریان آنتالیا به شکل سه طاق کنار همدیگر با ستون هایی تزئین شده ساخته شده است. و تنها دروازه به جا مانده از آنتالیای باستان است. معماری این دروازه تاریخی نشان دهنده معماری کلاسیک روم باستان است. رومیان باستان طاق نصرت‌های خود را به این شکل و شمایل می ساختند. 8 ستون و پایه گرانیتی، که در دو طرف چهار پایه اصلی و نگهدارنده سه طاق نصرت دروازه هادریان آنتالیا قرار گرفته اند. در کنار این دروازه دو برج نیز دیده می‌شود. هر دو برج به دوره روم باستان برمی گردد. اما امپراطوری بیزانس، برج سمت راست را ترمیم و بازسازی کرده است.

hardiyan.jpg

شما میهمانان گرامی تور آنتالیا می توانید با همکاران ما در بخش رزرواسیون از طریق تلفن  41954-021 تماس حاصل نموده و در خواست خود را مطرح نمایید.